Scripture Union ČR Zapojte se Mana pro tento den

Velmi srdečně Vás zveme na letní tábory: SEARCHING FOR GOD

Přihlašování na stránce: https://bit.ly/sucamps2022
Cena při přihlášení a zaplacení do 31. 5. 2022: 3 500,- Kč
Cena při přihlášení a zaplacení do 30. 6. 2022: 4 200,- Kč
Informace pro účastníky táborů ke stažení zde

Naše campy mají dlouholetou tradici, organizujeme je přes 25 let. Tým vedoucích se skládá z řad bývalých účastníků tábora, kterým místní prostředí zkrátka tak přirostlo k srdci, že v této práci touží dále pokračovat.

Pro každého se u nás něco najde. V průběhu dne totiž probíhají aktivity, které rozvíjí různé složky osobnosti. Máme blok angličtiny s rodilými mluvčími – ti jsou s námi po celou dobu tábora, takže s angličtinou se účastníci setkávají přirozenou formou i skrze rozhovory nebo texty písní. Některé účastníky spíše než angličtina těší příležitost vytvářet různé výrobky při kreativních činnostech. Další oceňují naši zásobu deskových her či možnost společného zpěvu a tance s doprovodem živé hudby. Jsou i tací, kteří se s radostí  “zničí” při sportech. A pro koho by už snad těch společných aktivit bylo moc, může se v průběhu tábora pustit do skládání puzzlí nebo vypůjčit si knížku z naší knihovny. To vše v prostředí občerstvující přírody Krkonoš.

English Camp   16. - 23.7. 2022   &
Family English Vacation   24. - 31.7. 2022

Milí přátelé, velmi srdečně vás zveme na letní tábor s týmem lektorů a trenérů z USA. V roce 2022 proběhne ve dvou termínech. První termín 16. - 23.7. 2022 bude jako klasický ENGLISH CAMP a je určen pro děti a mládež 8-18 let. Druhý termín 24. - 31.7. 2022 bude podobně jako v minulém roce ve formě FAMILY ENGLISH VACATION a bude více podobný rodinné dovolené s výukou angličtiny, kde účastníci mladší 18 let mohou jet pouze v doprovodu zákonného zástupce nebo osoby straší 18 let pověřené zákonným zástupcem, která za ně nese plnou odpovědnost.

Důležité informace:
- Všichni účastníci musí mít vyplněnou bezinfekčnost (dle nařízení vlády můžeme vyžadovat další potvrzení – bude upřesněno).
- Pro ENGLISH CAMP zajišťujeme společnou dopravu z Prahy a zpět.
- Pro FAMILY ENGLISH VACATION můžeme zajistit pouze dopravu z Velkého Meziříčí do hotelu Amerika a zpět.
- Zvýhodněná cena platí při přihlášení do 31.5. 2022 (viz pozvánka).

POZVÁNKA ENGLISH CAMP    +   PŘIHLÁŠKA EC

POZVÁNKA FAMILY ENGLISH VACATION    +   PŘIHLÁŠKA FEV

Zveme vás na jarní lyžařské tábory (Jarňáky 2022), které pořádáme společně s organizacemi: Royal Rangers, KS Praha a CB Praha 13.

Termíny: 5.- 12.3. a 12.-19.3. 2022
 
Další info a přihlašování najdete na stránce: http://jarnaky2022.jdem.cz

Těšíme se na vás

Již řadu let se spolupodílíme na úžasné práce mezi dětmi ve městě Worthing (UK) a ve spolupráci s místním progresivním anglikánský sborem. Zde pravidelně dvakrát ročně spoluorganizujeme prázdninový klub pro děti (Children’s Holiday Bible Club – HBC) v místní škole Broadwater C. of E. First and Middle School. Naši dobrovolníci zde pomáhají s programem, organizací a zároveň mohou načerpat nové zkušenosti pro službu v naší zemi.

Co by měl dobrovolník splňovat?

věk minimálně 16 let, dobrý vztah k dětem, alespoň základy angličtiny, schopnost týmové práce, zodpovědnost a spolehlivost

Co můžete od HBC čekat?

nové zkušenosti a nápady při práci s dětmi, spoustu zábavy kolem (sport, hry, výlety …), procvičení angličtiny, setkání s novými lidmi

Podívejte se na video z obdobné akce v Cardiffu:
Video:            http://su-czech.org/hbc/cardiff.mpg

Pro lepší představu přidáváme harmonogram akce z minulých let:
Český tým:                http://su-czech.org/hbc/czech_team.docx
HBC dopoledne:       http://su-czech.org/hbc/hbc.docx
HBC odpoledne:       http://su-czech.org/hbc/hbc_active.docx

Expedice Bible


Kniha Expedice Bible je rozdělena do dvaceti kapitol – expedicí. V každé z nich můžeš podniknout pět výprav biblickými příběhy a přečíst si pět různých oddílů z Bible. Celkem sto výprav ti pomůže objevit celý biblický příběh. Na biblické výpravy se můžeš vydat sám, ale budou zajímavější a zábavnější, když si s sebou vezmeš nějakého průvodce, třeba staršího kamaráda, který se na cestu vydá s tebou a bude tě doprovázet při tvých objevech. Kniha se také velmi dobře hodí pro skupinové studium základů Bible.

Vydáno ve spolupráci České biblické společnosti a Scripture Union ČR.


ISBN: 978-80-87287-68-2 (ČBS)
ISBN: 978-80-905695-0-8 (SU ČR)


Pevná šitá vazba
Formát: 119×255 mm
Počet stran: 128

ZVEME VÁS NA WEB EXPEDICE BIBLE!
www.expedicebible.cz

Na těchto stránkách najdete odpovědi na otázky ze stejnojmenné knihy, materiály ke stažení a další návody.

1-3-potopa

Hlavním úkolem těchto stránek a knihy je povzbudit děti i dospělé k zajímavým výpravám biblickými příběhy, k pátrání a k hledání odpovědí. Toužíme, aby Vás Bible stále nově oslovovala a měli jste tak důvod ji brát do ruky znovu a znovu.

Pojďte s námi nyní prozkoumat 100 biblických příběhů, diskutovat o otázkách víry a objevit úžasné poselství Bible. Jste připraveni vyrazit na expedici?

Mana pro tento den je ekumenická on-line příručka pro každodenní čtení Bible. Na jejím vydávání se podílejí autoři ze všech křesťanských církví, organizace Scripture Union ČR a Diakonie ČCE – Středisko pro zrakově postižené. Kromě úvah nad biblickým textem obsahuje vstupy do probíraných biblických knih, podněty k rozhovorům, svědectví autorů apod. Každý den nabízí nový verš a biblický text dne, otázku k zamyšlení, krátký článek autora a odkaz na audio nahrávku, kde si můžete Manu poslechnout.

Mana pro tento den by nemohla vycházet bez finanční podpory čtenářů a dalších sponzorů. Prosíme proto, abyste její vydávání finančně podpořili a umožnili tak přístup k biblickým úvahám i velkému množství náhodných čtenářů. Náklady na jednoho pravidelného čtenáře se pohybují kolem 500,- Kč/rok, ale budeme vděčni za jakoukoli částku.

Finanční dary určené pro Manu pro tento den posílejte na účet číslo: 2801494222/2010, připište specifický symbol: 117. Do poznámky uveďte jméno a příjmení dárce. Na vyžádání vám vydáme potvrzení sponzorského daru k případnému odpočtu z daní (vyplňte formulář zde).

Osobní rozhovory & knihovna

Díky dlouholeté práci s dětmi, mládeží a rodinami máme mnoho zkušeností. Pokud máte zájem o osobní rozhovor, napište nám na adresu: poradenstvi@su-czech.org

 Za léta táborů jsme nastřádali velké množství knih. Jejich seznam najdete zde: SEZNAM KNIH. Máte-li zájem o půjčení, napište nám na:
office@su-czech.orgZapojte se & podpořte naši činnost

Proč se zapojit do SU ČR

Každého, kdo je ochotný se přidat ke spolupráci (ať už jako člen, dobrovolník nebo sponzor) vnímáme jako důležitý pilíř naší práce. Zapojte se i vy a staňte se těmi, kdo na svých bedrech nesou část zodpovědnosti za budoucí genereace.

Členství SU ČR

Výhody členství:
Slevy 10% na publikace Scripture Union
Slevy na tábory a akce Scripture Union
Možnost účasti na členských konferencích
Podpora práce Scripture Union

Roční členské příspěvky:
Osoby výdělečně činné 300 Kč
Ostatní (studenti, důchodci) 100 Kč

Finanční podpora SU ČR

Scripture Union ČR jakožto nevýdělečná organizace je finančně závislá na finanční podpoře, hledáme proto sponzory a dárce, kteří jsou ochotni naši činnost podporovat. Jste-li ochotni se do této podpory zapojit, vyplňte formulář finanční podpory.

Pravidelné i jednorázové finanční příspěvky zasílejte na účet číslo: 2801494222/2010 a připište specifický symbol dle vaší volby:
111 – Práce Scripture Union ČR obecně
114 – Aktivity SU ČR (kluby, školy apod.)
117 – Mana pro tento den
119 – Tábory SU ČR

Do poznámky uveďte jméno a příjmení dárce.

Potvrzení daru k odpočtu z daní

Za vaši finanční pomoc jsme velmi vděční. Na vyžádání vám vydáme také potvrzení sponzorského daru k případnému odpočtu z daní. Za tímto účelem vyplňte:

Žádost o potvrzení daru.

Všem, kteří naši činnost podporujete, velmi děkujeme!